Front Anti Roll Bar Bush 23mm - 2 x PFF57-306-23H
SKU:
PFF57-306-23H-3-2
Shipping:
Calculated at Checkout
Description
Fits the 924 after chassis No. 92CN4 02198 and Turbo after 92CN1 00306. This is a round bush, 40mm outside body diameter and 55mm overall length
Size
23mm
Diagram Reference
3
Compound
Heritage
Location on Vehicle
Front
Adjustment
Fixed
Included in the Kit:
2 x PFF57-306-23H - Front Anti Roll Bar Bush 23mm
Powerflex Bush General Fitting Guide
Powerflex FAQs
To fit the following vehicles
924 and S (all years) & 944 - 1982-1985
Series
Powerflex Heritage Collection
What is NVH?
What is NVH?
Warranty
Powerflex Lifetime Warranty
View Full Description Close
Additional Information
Range:
Heritage
Adjustment:
Fixed
Position:
Front
Diagram Reference:
3
Bush Size:
23mm